Näita Cooliris'ega! Slaidishow
Labor´´1971aastal

Vaatasin üle paljude aastate oma vanu albumeid kuhu paigutasin nn. proovipilte ja üldse enda pildistatud kraami. Olukord on kohutav, veneaegne kilplaslik tehnoloogia ja rämpskemikaalid ei võimalda pilte peaaegu pool sajandit säilitada. Kollane värvaine on peaaegu täielikult pleekinud ja pildid on lillakaspunased. Proovisin taastada ja paistab, et õnnestub!

Kommentaare: 4 - Hinne: 5.00
relvastus

Kõik, mis sellel ajastul saada oli, on siin üleval! Aga PILTI sai teha ainult selle väikse LEIKA-ga, mis nn. fotosnaiperi all ilma vutlarita riiulikese peal seisab! Kõik vene sõjareporterid tegid oma ainsad head pildid nende LEIKAdega! See mahtus paljalt pintsaku rinnatasku!

Kommentaare: 1 - Hinne: 4.33
väiksem relv alati ligi...

Selle riistaga sai igal pool hakkama ja fotokas ka ilusasti konksu otsas kiikumas!

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
Kaevandus 2 (1971a)

See pilt õnnestus igati!

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
Märts 1972

Väike pilt pixlite lisamisega suurendatud, teravus kadunud. Aga lumi peabki olema pehme ja udune! Või ei?

Kommentaare: 2 - Hinne: 4.70
Talve viimne ponnistus

veel üks 1972 aasta märtsis tehtud ja nüüd uue elu saanud pilt. Pole suurem asi, aga minule nostalgia

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
100. kevad

Aastaarv oli alumise palgi peal sisse lõigatud ja jäi ka viimaseks ´´eluaastaks´´ Jurakad põletasid paar aastat hiljem maha! Muide see pilt on tehtud ´´lõõtsaga´´ ürgse fotokaga 6x9cm. rullfilmile ! Tänu sellele oli tolle aja kohta vägeva teravusega, siin väiksest albumipildist tehtuna ka veel üsna terav.

Kommentaare: 2 - Hinne: 4.85
Sepp

100% lavastatud pilt. Sepp (endine soomepoiss!) oli kaua aega tige, sest selline tulevärk ei tee õigele mehele au! Selle saamiseks pidi raua peaaegu sulamiseni kuumutama, ja see võib juhtuda ainult õpilasel, kes veel midagi ei tea! Aga minul oli efekti vaja.

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
nimetu. 1974a.

Säilinud väga väikselt, sest tavaliselt jagasin pärast näitust pildid ära. Ja sooviatest kunagi puudust ei olnud. Seda pilti nimetas teine osapool kähkukaks, sest see sai tehtud loetud sekunditega, autos riidest lahti, kähku välja, klõps ära ja olimegi kadunud! Kui papa või nunnad oleksid näinud ja võmmidele helistanud....edasi ei taha mõeldagi! See on tagavaravärav, aga nunnad ja rahvas liigub seal pikki müüri pidevalt.

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
allalaadimine´´

Kokkutulekul olid vihmahood, aga vaheaegadel käidi siis ´´allalaadimas´´ Ju siis oli tolle aja kohta ebatavaline. Muide, mehel veneaja auto raha maksvad fotokad ligi! Vasakul paistab üks montaaž, ´´Lendavad taldrikud Jõhvi kohal´´ See oli naljakas aeg, kõrgetelt ehitistelt ei lubatud pildistada, aga ma tegin selle panoraami miilitsa nina all asuva sidemasti otsast mis oli antenne täis pikitud.

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
Valaste 1972

Selle aasta kevadel oli öösel, kui saabuvad miinuskraadid, kõva tuul merelt ja tõi joa langeva vee vihmana tagasi. Mis sellest moodustus, on siin näha. Seda juhtub sageli.

Kommentaare: 1 - Hinne: 4.71
Valaste 1972-2
Kommentaare: 1 - Hinne: 4.75
Valaste juga 1974 a.

Oli ikka jääs küll, kusagil jää all veidi midagi nirises. Mingit torni loomulikult ei olnud siis, väga riskantsete nippidega sai see pilt siiski tehtud.Sõber seisab ka ohtlikus kohas. Pildistatud panoraamkaameraga ja liigsed ´´otsad´´ on kärbitud. Ükski teine optika ei sobinud.

Kommentaare: 4 - Hinne: 4.54
aasta 1972

Lapsepõlve metsarajad. Talvel suusarajad.

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
aasta 1973

Sügis Kurtna järvistus. (Ida-Virumaal)

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
hobi-4

..jälle uus hobi, metallehted ja tarbeesemed, sellel ajal oli veel vaske ja pronksi liikvel ja vargad said ka karistatud! Väga pleekinud ja käperdatud pildid, aga arvutiga saab kõigest jagu! Väärt riistapuu!

Kommentaare: 1 - Hinne: 4.50
hobi-5

...ja siis tuli aeg pilte ´´väänata´´. Kaua sa ikka klõpsid, ükskord tuleb ise ka midagi käkerdada. Elamus missuugune, kui valmis saad!

Kommentaare: 3 - Hinne: 5.00
las jääda...

...ja siis tuli Tõnis Mägi ja laulis: Las jääda ükski mets.... Sain jälle ühe idee ... puud sulle, raha mulle! (siin ma ei mõtle ennast, seda äri ei salli)

Kommentaare: 1 - Hinne: 5.00
...ükski mets..
Kommentaare: 3 - Hinne: 4.86
vaevakask

Keegi käis välja idee, et nn. vaherõngastega võib ühe ruutmeetriselt rohulapilt pildistada terve näituse jagu makropilte. Läksime siis sohu ja tegime selle teoks. Üks minu piltidest on restaureeritult siin. Vist 1974 aastast.

Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
mort-

Üks esimesi katseid lavastada mingi vaikelu. Vist aastast 1972. Filtrit ´´kiirte´´ tekitamiseks ei olnud, sai värvitule filtrile vesist veneaegset võid mitmel moel ühte serva määritud ja siis filtrit katseliselt keeratud kuni pilt tundus (peegelkaameras) terav olevat ja küünlal kiired rahuldasid. Nüüd siin restaureeritult näha.

Kommentaare: 3 - Hinne: 5.00
V.veski Karpaatides. 1964a.

Hästi metsik ja kõrvaline koht käib alati välja mõne ime mida ´´rahvastatud´´ keskkonnas lihtsalt pole või on mingi mannetu lavastus turistide tarvis. Selle paiga juhatas Užgorodis (venelaste pandud nimi) üks ungari üliõpilane, kes oli oma eestlannast naisega tsikliga teel Tartusse.

Kommentaare: 0 - Hinne: 5.00
karpaatid -2

Pool tõusu veel ees, aga hea vaade sundis peatuma. Tissa jõgi peaks all paistma. Piirijõgi rumeeniaga. Kohutavalt pleekinud pilt, tuli peaaegu uuesti ´´maalida´´.

Kommentaare: 1 - Hinne: 4.75
karpaatid-3

Veel üks mäekuru pooleni ületatud. Sellele järgneb peatuseta laskumine vabajooksul ehk ilma mootori abita 14,5 kilomeetrit! Pidurid olid nii kuumad, et haisesid!

Kommentaare: 1 - Hinne: 5.00

Albumi info

 

TAASTAMINE

Albumid: 3 / 3

Kasutaja info

 
  • osanik
  • Kasutaja alates:18 märts 2007
  • Albumeid / Pilte:3 / 170