Näita Cooliris'ega! Slaidishow
Hüljatud linnupoeg - neljas päev

.
24.06.2015.
Linnupoeg on tõesti hommikupoolikul mõnevõrra rahulikum kui lõunaajal või õhtupoolikul. Kas tegemist on sellega, et melamiinikogus on hommikul veel suur või on ta unimüts tihane.

Eile õhtul sai linnupoeg kanapugu kuulikesi. Kolme söögikorra peale sõi ära 5+3+2 tükikest. Toit on üsna energiarikas ning rammus, mistõttu kõht sai kiiresti täis. Samal ajal kui näiteks anda hakitud muna (munavalge), siis eile oli olukord, kus sõi korraga ära 12 tükikest (võrrelduna üleeilsega, kus kogus oli söögikorra kohta kuni 4 tükikest). Kindel on, et igapäevaselt tahab ta rohkem süüa, mis on hea ja näitab, et areng on jätkuv.

Toas on temperatuur +25 C ja niiskus 50%, väljas sajab vihma ning valgust on vähe. Juhul kui temperatuur langeb alla 25 kraadi, siis panen kütte sisse. Linnupoja siinoldud aja jooksul pole temperatuur kordagi alla 25 kraadi olnud, seega oleks mõistlik allapoole ka mitte lasta kuna paljal linnupojal võib hakata külm, võib haigestuda ning surra. Enamgi, hoolitsevat ja soojendavat linnuema ta ...

Loe lisaks ...
Kommentaare: 3 - Hinne: 5.00
Hüljatud linnupoeg - kolmas päev

.
23.06.2015.
Esimene söötmine oli kell 5:05. Kella poole seitsmese seisuga on olnud neli söötmist. Niisutatud saiakuulid ja neljaks tehtud ussike.

Olen pannud tähele, et hommikul on linnupoeg mõneti uimasem kui pärastlõunasel ajal. Ta ei ole nii erk ja justkui ei oleks unest veel hästi üles tõusnud. Siiski oletan, et ta keha on nn säästurežiimil kuna 5 tundi ei ole süüa saanud ning hommikust valgust napib.

Eile õhtul tegin pesas mõned ümberkujundused. Piparkoogikarbi põhja on pehmenduseks pandud neli kihti sametriiet ja kõige peale majapidamispaber. Paber on hea, et kui linnupoeg käib tualetis ära, siis paber imab niiskuse endasse, samuti on paber kiiresti vahetatav. Paberi miinus on jällegi see, et on libedam kui riie ning linnul on keeruline jalgadele tõusta, samuti võib paber tunduda kokkupuutel nahaga külmem.

Lõunapoolse toa temperatuur on täna hommikul esmakordselt nende päevade jooksul kõige madalam +25 kraadi. Inkubaatorit mul paraku ei ole. Siiski tänane päike hakkab paari-kolme tunni pärast aknak ...

Loe lisaks ...
Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
Hüljatud linnupoeg - teine päev

.
22.06.2015
Kella viiest hommikul kuni praeguseni kella 9:00-ni on linnupojal olnud 10 söögikorda. Tunnis 2-3 söömist.

Olen kujundanud välja süsteemi, kuidas teda toita. Esmalt teed talle ettevaatlikult sõrmega pai ehk stimuleerid läbi puudutuse tema keha. Linnupoeg on puudutuste suhtes väga ergas ning hakkab liigutama. Seejärel teen spetsiifilist heli - naksutan keelt suus, mispeale linnupoeg avab noka. Toit peab olema juba eelnevalt valmis, et talle kohe suhu panna. Kaela hoiab üleval ja nokka lahti ainult mõni sekund. See on aeg, mil pead talle toidu suhu, kurgu piirkonda pistma. Seejärel ta vajab minutist puhkust, et uut suutäit saada. Juhul kui ma ei jõua piisavalt kiiresti reageerida ning toitu täpselt suhu panna, on olukord halb. Linnupoeg on veel väga nõrk, et järjepidevalt pea püsti ning avatud nokaga pinges olla.

Tema puhkeasend on valdavalt selline nagu pildil näidatud. Kaela ei hoia ning silmad on 99% ajast suletud.

Kell 15:30 toitmine. Suursaavutus on sündinud! Linnupoeg seisis värisevatel j ...

Loe lisaks ...
Kommentaare: 2 - Hinne: 5.00
Hüljatud linnupoeg - esimene päev

.
21.06.2015.
Võimalik, et varese või teise linnu noka vahelt maale pudenenud linnupoeg on praegune seisukoht. Hommikul umbes kella 11:00 paiku hommikul avastasin. Lebas külma paekivikivi peal ja ei liigutanud. Poolteist tundi hiljem sama seis, pole ei linnuema ega teisi linde näha-kuulda, pesa samuti mitte.

Ühtäkki linnupoeg vaevaliselt liigutab. Katsun, täiesti jääkülm. Viin tuppa, toas on +27 C. Asetan kaamelivillast kahe teki vahele. Poolteist tundi hiljem, umbes kell 14:00 vaatan tekkide vahele. Lind on suhteliselt aktiivne ja üritab end kahe teki vahel liigutada. Selge pilt, eluvaim on sees ning kehasoojus on tagasi tulemas.

Teen imetillukese saiatüki märjaks ning toksan näpuga õrnalt vastu nokka. Linnuke teeb noka lahti ja panen söögi talle suhu. Neelab alla ja nõuab lisa. Õhtupoolikul mitmekesistan menüüd ning toidusedelis on nüüd vihmaussid ja hakitud muna. Linnupoeg tahab süüa iga 20-60 minuti tagant.

Põhiküsimus on, kas udusulis, ilmselt mõne päeva vanune linnupoeg jääb elama või mitte ja kuida ...

Loe lisaks ...
Kommentaare: 17 - Hinne: 5.00